Newlightstyle.com logo
MARKI
Historia LE KLINT sięga początków XX wieku, kiedy inżynier i architekt P.V. Jensen-Klint dopasował ręcznie plisowany abażur do lampy naftowej. Zespół przyjaciół i członków rodziny ciężko pracował, aby udoskonalić ten nowy klosz lampy. W zamian otrzymał jeden gotowy klosz jako wyraz wdzięczności za poświęcony czas. W 1943 pionier rzemiosła rodziny Le Klint, Tage Klint, rozwinął rodzinne umiejętności i stworzył z nich prawdziwy biznes. Nowa technika wykonywania kloszy została uzupełniona o różne wzory i elastyczne kołnierze, które do dzisiaj są częścią lamp. Sklep Le Klint został założony w 1943 roku w Kopenhadze. Był miejscem gdzie wszystkie lampy, były prezentowane i sprzedawane w inspirującym otoczeniu, wyposażonym i umeblowany przez Kaare Klint. Wykorzystano w nim również wykładziny ścienne zaprojektowane przez Gunnar’a Billmann Petersena. Ten wyrafinowany wystrój uzupełniony przez białe plisowane abażury ukazywał perfekcję oświetlenia nowej marki. Córka Tage Klint, Lise Charlotte Le Klint została pierwszym kierownikiem sklepu rodzinnego Le Klint. W 1953 roku Jan Klint, syn Tage Klint, w przejął kontrole nad firmą. Był biznesmenem i wizjonerem o lata świetlne wyprzedzającym swoje czasy. W 1971 roku Jan Klint powołał fundacje, aby zapewnić przyszłość pracowników LE KLINT. Fundacja ta znana jako The Klint Fundation działa do dziś. Historia LE KLINT to nie tylko historia firmy, ale także odzwierciedlenie historii wzornictwa i technologii oświetlenia od ponad stu lat. Stu lat, podczas których LE KLINT ewoluowała do dzisiejszej nowoczesnej firmy produkcyjnej bez utraty swojej integralności i unikatowości.
Silne DNA

Silne DNA firmy jest gwarancją rozwoju i odnowy lamp produkowanych od kilkudziesięciu lat. W LE KLINT trwa ekscytująca podróż poprzez historię, jaką jest odnawianie produktów z użyciem unikalnego DNA.

CRAFTSMANSHIP

Panie zajmujące się plisowaniem lamp LE KLINT potrzebują nawet kilku lat, by zapoznać się z techniką potrzebną wykonania lampy. Doświadczenie i zręczność wypracowane przez lata, pozwalają oddać każdy narysowany przez projekta szczegół.

DENMARK

Znane na całym świecie klosze LE KLINT wykonywane są ręcznie w Odense w Dani. Niektóre z produkowanych do dzisiaj wzorów, produkowane są od ponad 70 lat.

Produkty

Od początków firmy w XX wieku, lampy LE KLINT są opracowywane we współpracy z architektami i projektantami, którzy mają wielki szacunek dla rzemiosła i tradycji. Dokładają wszelkich starań, aby stale modernizować swoje projekty zgodnie z dostępną technologią i zmieniającymi się trendami. Syn założyciela firmy, Kaare Klint, był znany i ceniony jako architekt, spełniony rzemieślnik i projektant. Od samego początku lat 40-tych, firma korzystała z jego niebywałego talentu. To on stworzył LK 101 (żyrandol znany jako Friut Lantern) i LK 306 (uniwersalne lampy stołowe i ścienne). Obie lampy są do dziś bestsellerami firmy. Zaangażowany zespół projektantów i wyspecjalizowanych pracowników LE KLINT jest nadal ogarnięty obsesją doskonałości, nadal podąża swoją drogą, koncentrując się na tworzeniu oświetlenia dekoracyjnego i funkcjonalnego, które eksponuje z wielką dumą od blisko stu lat.

CHRISTIAN TROELSAURÉLIEN BARBRYØIVIND SLAATTOSINUS POUL CHRISTIANSENIb AntoniMarkus JohanssonTakagi i HomstvedtNanna Neergaard i Marie Hesseldahl
Projektanci

Projektanci LE KLINT to pasjonaci, który zajmują się oświetleniem od pokoleń. Wizja, którą zapoczątkowali w latach dwudziestych ubiegłego wieku, jest widoczna w dzisiejszych projektach. Produkcja wielu wzorów jest kontynuowana przez dziesiątki lat, ale mimo to posiadają one lekkość i świeżość, których trudno poszukiwać w obecnych projektach konkurencji. Współpraca z dzisiejszymi, profesjonalnymi projektantami jest częścią wyjaśnienia, dlaczego lampy LE KLINT nadal cieszą się popularnością. Odzwierciedlają to również słowa obecnego CEO LE KLINT: „Światło zawsze wiele dla mnie znaczyło – zorza polarna wznosząca się nad ośnieżonymi szczytami, na zimnym jak lód niebie, wiosenne światło migoczące między kwitnącymi drzewami, blask na powierzchni morza, widziany z perspektywy kajakarza i ręcznie wykonana, funkcjonalna lampa zaprojektowana przez projektanta”. KIM WECKSTRØM JENSEN, CEO